Kurumsal

SİLPO BASKI HİZMETLERİ

Hakkımızda

Silpo 2001 yılında seramik ve cam sektörlerine grafik tasarım, film çıktısı, düz/tambur polyester ve silikon baskı eleği üretimi alanlarında hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Başta seramik sektörü olmak üzere hizmet sunduğu firmaların değişen ihtiyaçları doğrultusunda kendini sürekli yenileyen ve geliştiren Silpo, baskı eleği ihtiyaçları konusunda seramik karo üreticilerinin en önemli tedarikçisi ve çözüm ortağı haline gelmiştir. Türkiye’deki mevcut karo üreticilerinin tamamıyla çalışmakta olan firmamız, baskı konusunda müşterilerimizin tüm isteklerini karşılayabilmektedir.

Birçok endüstri alanında olduğu gibi, teknolojik gelişmeler seramik karo baskı alanında da önemli değişiklikleri beraberinde getirmiştir. Polyester düz baskı, polyester tambur baskı ve silikon baskı sistemlerini takiben karo üreticileri dijital baskı makinelerini kullanmaya başlamıştır. Bunu takiben de dijital ve özel yüzeyler için tasarımın yanı sıra dijital baskı mürekkebi ihtiyacı da doğmuştur. SILPO DIGITAL bölümümüz de müşterilerimizin dijital tasarım ve dijital mürekkep ihtiyaçlarını en hızlı ve en doğru şekilde karşılamak için kurulmuştur. Her zaman müşterilerimizin yanında olmak adına burada da daha önce silikon elek üretiminde olduğu gibi “7 gün 24 saat hizmet” anlayışını benimsiyoruz.

Dijital baskı makinelerinin yaygınlaşması ürünlerin ve tasarımların ömürlerini belirgin ölçüde kısalttı. Bu nedenle, SILPO DIGITAL bünyesinde sağlanan tasarım hizmeti müşterilerimizin artan yeni ve farklı tasarım arayışlarını hızla karşılamayı hedeflemektedir. Tecrübeli tasarım ekibimiz müşterilere tasarım ve grafik çalışma, renk yönetimi ve yüzey çalışmaları gibi alanlarla eksiksiz destek vermektedir. Buna ek olarak, tamamen kendi üretimimiz olan dijital mürekkepler ile de müşterilerimizin mürekkep ihtiyaçlarını çok daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde karşılamaktayız.

Kurulduğu günden bu yana seramik sektöründeki firmalara mümkün olan en geniş yüksek kaliteli hizmet yelpazesini sunmayı hedefleyen firmamız, SILPO DIGITAL ile yeni teknolojiler konusunda da aynı ilkeyi benimseyerek yoluna devam etmektedir.

2001 SİLPO seramik sektörüne hizmet vermek için kuruldu
2005 İzmir bölgesine hizmet vermek için Turgutlu şubesi açıldı
2006 Büyümek ve daha iyi hizmet sunabilmek için SİLPO organize sanayideki kendi binasına taşındı
2008 ETİ MADEN adına susuz boraks tesisi kuruldu (Türkiye’de başarıya ulaşan ilk firma)
2009 Yedek parçalar ile sunduğu hizmet/ürün gamını genişletmek için ENPAR kuruldu
2014 Mürekkep üretimi ve dijital baskı alanında SİLPO’nun varlığını arttırmak için SILPO DIGITAL markası yaratıldı (ilk yerli mürekkep üretici)
2016 SILPO DIGITAL İran pazarına girdi
2016 Seramik sektörü için yardımcı kimyasalların üretim ve satışına başlandı (SILPOCHEM)
2018 SILPO DIGITAL Mısır pazarına girdi

Faaliyet Gösterdiğimiz Alanlar

Seramik Karo ve Sofra Eşyaları için Dijital Mürekkep

Seramik Sektörü için Performans Kimyasalları ve Yardımcı Kimyasallar

Seramik Sektörü için Tasarım Hizmetleri

Seramik ve Cam Sektörleri için Baskı Elekleri

"7 GÜN 24 SAAT HİZMET"

Farkımız

Kurulduğu günden bu yana seramik sektöründeki firmalara mümkün olan en geniş yüksek kaliteli hizmet yelpazesini sunmayı hedefleyen firmamız, Silpo Digital ile yeni teknolojiler konusunda da aynı ilkeyi benimseyerek yoluna devam etmektedir. Yeni ürün ve hizmetlerimizde de ilk günden beri silikon elek üretiminde olduğu gibi “7 gün 24 saat hizmet” anlayışımızla yanınızdayız. Bu sayede, dijital tasarım ve dijital mürekkep konularında hem Türkiye hem de yurt dışındaki seramik karo üreticilerinin ihtiyaçlarını hızlı ve doğru bir şekilde karşılayabiliyoruz.

20+

Yıllık Deneyim

KALİTE POLİTİKAMIZ

Kuruluşumuzun
üst yönetimi;

Müşteri istekleri en verimli şekilde kullanılarak istenilen kalitede ürünleri zamanında müşteriye sunarak müşteri memnuniyetini sağlamak.

Eğitimli ve yetkin çalışanlarımız ile karşılıklı güveni, anlayışı ve iletişimi geliştirerek ekip ruhunu ve iş birliğini yaratmak.

Eğitimli ve yetkin çalışanlarımız ile karşılıklı güveni, anlayışı ve iletişimi geliştirerek ekip ruhunu ve iş birliğini yaratmak

Proses yaklaşımı ve risk temelli düşünmenin kullanımını teşvik etmek.

TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi uygulanabilir şartlarına ve yasal şartlara bağlı kalarak, proses kalite amaçlarının oluşturulmasını, sistemin gözden geçirilmesini sağlayarak sistemimizin etkinliğini sürekli iyileştirmek ve kuruluşumuzun verimliliğini arttırmak.

Adına her türlü destek ve kaynağın sağlanacağını taahhüt eder.